yat kiralama 1

Mavi Tur Tatili ve Yat Kiralama Firması Önerileri

“Roma’yı gör de öl derler, asıl Gökova’yı gör de yaşa!” demiş Halikarnas Balıkçısı. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin muhteşem koylarında henüz bir mavi tur tatili yapmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz!

Yat kiralama, Türk tatilciler tarafından hala yeteri kadar benimsenmese de Türkiye muhteşem koylarıyla mavi tur tatili için bir cennet. Çoğu tatilci, yat kiralama fiyatlarının yüksek olduğunu veya otel tatilindeki konforu bulamayacaklarını düşünerek pek sıcak bakmıyor. Ama muhteşem Ege ve Akdeniz koylarını görmeden bir otele tıkılı kalıp tatil yapmak ne derece doğru, tartışılır. Şunu belirtmek isteriz ki yat kiralama tatili sandığınız kadar pahalı değil ve bir otel tatiline kıyasla pek çok güzel avantajı var.

Mavi tur tatili hakında fikir sahibi olmanız için derlediğimiz bu yazıyla kafanızdaki bütün soru işaretlerini silmeye çalışacağız. Ayrıca sektörde profesyonel ve güvenilir beş yat kiralama firması tavsiyesi vererek sizi bir mavi tur tatili yapmaya ikna edeceğiz. Mavi yolculuk ve yat kiralamadan önce okumanız gereken bir yazımız var; Mavi Yolculuk Tavsiyeleri, mutlaka okumanızı öneririz.Tekne Kiralama

Yat Kiralama Fiyatları

Beş yıldızlı bir otelde bir haftalık tatil fiyatı neyse, tekne kiralama tatilinde de fiyatlar hemen hemen aynı. İki ya da üç aile bir araya gelerek bir mavi tur tatili planlarsanız daha da ekonomik olabilir. 6 kişilik bir grup için de mavi tur tatili planlayabilirsiniz, 30 kişilik bir grup için de. Her bütçeye göre bir yat kiralama şansına sahipsiniz. Üstelik ülkemizde birçok firma bu işi profesyonelce yaparken beş yıldızlı bir oteldeki konfora yakın bir hizmet veriyorlar. Ülkemizin en güzel koylarında unutulmaz bir tatil fikri ise eminiz hepinizi heyecanlandırıyordur. Şimdi aşağıdaki firmaların verdiği hizmetleri inceleyip, kafanızdaki soruları yavaş yavaş atmaya başlayalım.


Mavi Tur tatili
Sanda Yatçılık üç guletiyle yat kiralama sektöründe hizmet veriyor.

SANDA YATÇILIK – GULET CHARTER

Sanda Yatçılık, 20 yılı aşkın süredir mavi tur, günlük ve haftalık tekne turu alanında hizmet veriyor. Bodrum’dan Fethiye’ye kadar tüm kıyılardan misafirlerine hizmet veren deneyimli firma, mavi tur tatilinizi hayal ettiğiniz gibi yaşatmak için profesyonel çözümler sunuyor.

Sanda Yatçılık üç gulet yatıyla hizmet veriyor. Bu üç yatın ikisi sekiz kabin, biri ise dört kabinli. 24-25 metre genişliğindeki bu yatların konforuysa size dört yıldızlı bir otelin konforunu yaşatacaktır. Her kabinde duş, tuvalet, klima ve saç kurutma makinesi bulunuyor, otel rahatlığında bir konforu yaşayacağınızı söyleyebiliriz.

Dilerseniz sizi havaalanından karşılayıp tekneye transferinizi özel araçlarıyla yapıyor ve tatil sonrası da havaalanına tekrar bırakıyorlar. Firma, yat kiralama tatilinizi planlarken bahar aylarında rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ediyor. Hem daha uygun fiyatlara mavi tur tatili yapma, hem de en konforlu yatlarda tatil yapma şansınız olacaktır.

Mavi tur tatilinizi Sanda Yatçılık’la yapacaksınız tatil planlamanızı haftalık olarak planlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Yat kiralamaları cumartesi başlar ve cumartesi biter, tatil sezonu içinde bu planlamanın değişmesi pek mümkün değildir ama tatil sezonu dışında esneyebilir.

Gezeceğiniz rotalara değinirsek; Sanda Yatçılık’ın belirlediği rotalar var ama sizin tercihinize göre sevdiğiniz bir koyda daha fazla kalabilir ya da bildiğiniz başka bir koya gitmek isteyebilirsiniz. Eğer Ege kıyıları hakkında bir fikir sahibi değilseniz firmanın seçeneklerine kesinlikle güvenin.

Mavi tur tatiliniz boyunca kano, şnorkel, dalış ve balıkçılık gibi su sporları için ekipman tedariki de yapıyorlar. Motorlu su sporları yapmak isterseniz anlaşmalı oldukları firmalarla birlikte bu imkanları da size sağlıyorlar. Yat kiralama hizmetinde ‘Tam Pansiyon’ olarak hizmet veriyorlar. Kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeğini aşçıları sizin için hazırlıyor. Tatilinizi planlamadan önce dilerseniz menülerini size göndererek servis edilecek yemeklerinin planlamasını da yapıyorlar. Kahvaltıda Türk kahvaltısı servis ederken, öğlen yemekleri Akdeniz’e özgü hafif lezzetler oluyor, akşam yemeğinde ise et, balık, tavuk ve mezelerle size bir ziyafet hazırlanıyor. Tabii ki bunları tatilinizin akışına göre değiştirebilirsiniz, dilerseniz kıyıdan veya tekneden istediğiniz bir kumanya alımı sağlayabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, gün içinde meyve servisi yapıldığı gibi, akşamüstü de kek ve kurabiye servisi yapılıyor tatiliniz boyunca.

Şunu mutlaka belirtelim, yat kiralama firmaları alkollü içecekleri fiyata ekstra olarak dahil eder. Teknenin barından dilediğiniz alkollü içeceği temin edebilirsiniz ya da yanınızda getireceğiniz alkollü içkileri dolaplarında sizin için soğutabiliyorlar. Teknede üç personel size hizmet veriyor; kaptan, gemici ve aşçı. Gemici arkadaş bir yandan size garsonluk hizmeti verirken diğer yandan kaptana yardımcı olmakla görevli.

Peki Sanda Yatçılık’ın ortalama fiyatları nedir? Tatil sezonunda haftalık yat kiralamanın başlangıç fiyatı 6-7 bin Euro. Bu fiyat kimine yüksek gelebilir ama 12 kişilik bir teknede bir haftalık tekne tatilinin kişi başına 500 Euro olduğunu düşünürsek sizce de fiyat gayet makul değil mi?

Sanda Yatçılık
Telefon: +90 850 303 87 58
Web: www.sandayachting.com


Yat kiralama
Suda Sailing, üç Hanse teknesiyle bareboat charter hizmeti veriyor.

SUDA SAILING – BAREBOAT CHARTER

Suda Sailing, kaptanlı ve kaptansız yat kiralama servisini Gökova Körfezi’nde yapıyor. Son model yatlarıyla verdikleri hizmet ‘Bareboat Charter’ olarak da bilinir. Dört adet Hanse teknesiyle hizmet veren Suda Sailing’in Hanse 385, Hanse 415, Hanse 455 modelleri 6+2 kişi kapasiteye sahipken; Hanse 505, 10+1 kişilik kapasiteye sahip. Yasa gereği bu sayıların üzerine çıkılamaz, eğer ‘Kaptanlı’ tekne kiralayacaksanız kaptanı da bu sayıya dahil etmeniz gerekir.

Kaptansız kiralama için kiralayacağınız yat boyutlarındaki yatlarda kaptanlık ve tabii ki Amatör Denizcilik ve Kısa Mesafe Telsiz Lisansı tecrübeniz olması gerekir. Yurt dışından gelen veya bölgeye hakim olmayanlar için seyir öncesi verilen birifingde size bir takım tavsiyelerde bulunuluyor. Hangi koylara gitmelisiniz, hangi restoran güzeldir, şurayı mutlaka görün gibi bilgiler vererek tatilinizi daha iyi geçirmenizi sağlıyorlar. Kaptanlı yat kiralama yapacaksanız şunu belirtelim, kaptan için günlük ortalama 150 Euro ekstra ücret alınıyor.

Suda Sailing’in teknelerine kısaca değinirsek; tüm tekneleri 2016 Hanse model. Tam donanımlı bu teknelerin kabinlerinde ve mutfakta ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanlar var. Ekstra havlu ve nevresim gibi ince detaylar düşünülerek konforunuzu en üst seviyede tutmaya çalışmışlar. Ayrıca şişme bot (dinghy) ve dıştan takma motor (outboard) da tüm teknelerinde mevcut. 

Yat kiralamayı haftalık olarak planlamanız gerekir. Cumartesi en geç 17:00’da tekne size teslim edilir ve takip eden cuma günü 17:00’da marinaya dönüp, cumartesi 09:00’da tekneyi teslim etmeniz gerekir. Hemen hemen tüm yat kiralama firmaları bu şekilde çalışır. Suda Sailing’in aynı zamanda karadan VIP transfer servisi var fakat bu ekstra ücretli.

Fiyat konusuna gelirsek, aslında bareboat charter seçeneği diğer charter seçeneklerinden daha makul, tabii kişi sayınıza bağlı olarak. Suda Sailing’de ortalama haftalık fiyatlar 2 bin ile 4 bin Euro arasında ama siz yine de son fiyatları www.sudasailing.com adresinden kontrol edin. İki ya da üç ailenin bir teknede bu fiyatlara tatil yaptığını düşünürsek fiyatlar gayet uygun, tabii yeme-içme giderlerinizi de buna dahil etmelisiniz. 

Hangi firmadan bareboat charter yapacaksanız yapın mutlaka ekstra ücretleri sorun, temizlik, şişme bot vs. gibi detaylara bir çok firma ekstra ücret alırken Suda Sailing bu gibi detaylardan ücret talep etmiyor. Sadece ‘Transitlog’ yani seyir izin belgesi ücreti talep ediyorlar ki bu her yerde, her teknede kanuni olarak zorunludur.Suda Sailing’in en sevdiğimiz ayrıcalığı da kaptanlı tekne kiralamada isterseniz ücretsiz olarak yelken eğitimi vermeleri, bunu çoğu firma ekstra ücretli sunuyor hatırlatalım. Bir yandan tadına doyulmaz bir yelken tatili yaparken diğer yandan yelken eğitimi alıyorsunuz. Tatiliniz boyunca dilediğiniz zaman yelken eğitimi alabilir, dilediğiniz zaman da muhteşem koyları gezebilirsiniz. Ama şunu belirtelim bu hizmet sertifikalı bir eğitim değil.

Bizim için en önemlisi ise Suda Sailing’in tüm teknelerinde ‘gri su tankı’ bulundurması. Gri su tankı; teknedeki duş ve tüm lavabo atıklarının depolanıp filtreleme sisteminden geçirildiği bir bölümdür. Suda Sailing’e, atık suları koylara boşaltmamak için aldığı bu önlem için ayrıca teşekkür ederiz. Türkiye’deki tüm teknelerin de ‘Gri Su Tankı’ bulundurması koylarımızın temizliği açısından çok önemli bir detaydır. Umarız ‘Gri Su Tankı’ kullanımı daha da yaygınlaşır ve ülkemizin bu muhteşem koylarının güzelliği bozulmaz.

Son olarak şunu söyleyelim, bareboat charter yapmayı planlıyorsanız haftalar öncesinden planlamanızı ve rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekir. Yaz sezonunda boş tekne bulmak biraz zor olabilir.

Suda Sailing
Telefon:
+90 538 030 44 44
Web: www.sudasailing.com


Yat Kiralama
Türk Yacht’ın filosunda her bütçeye uygun 50’yi aşkın seçenek var.

TURK YACHT – GULET / MOTORYACHT CHARTER

Yat kiralama sektöründe 20 yılı aşkındır hizmet veren Turk Yacht, 50’den fazla teknesiyle charter hizmeti veriyor. Filosunda; standart, lüks, süper lüks guletlerin yanısıra motor yatlar da mevcut. Geniş filosuyla her bütçeye hitap eden Turk Yacht, yat kiralama tatilinizi erken planlamanızı tavsiye ediyor. Hem ekonomik açıdan daha uygun olur, hem de dilediğiniz tekne seçeneğine ulaşabilirsiniz. Şunu özellikle belirtelim, %90 yabancı turist müşterisi olan Turk Yacht’da rezervasyonlar altı ay öncesinde başlıyor. Turk Yacht, ülkemizde Ege ve Akdeniz koylarına mavi turlar yaptığı gibi Yunan Adaları’na da turlar düzenliyor. 

Yat kiralamalarında günlük dört saat gezebileceğiniz mazot ve beş kişilik tekne personeli hizmeti fiyata dahil fakat yemek için ekstra ücret talep ediyorlar. Teknede servis edilecek yemekler için misafirlerine çeşitli kiralama paketleri oluşturmuşlar; yarım pansiyon, tam pansiyon, alkolsüz içecekler dahil, alkollü içecekler dahil paketleriyle her isteğe cevap verecek bir modelle çalışmayı tercih etmişler. Yat kiralama tatilinde bu gibi detaylarla uğraşmak istemeyenler için bu paket seçenekleri güzel düşünülmüş bir detay. 

Ayrıca yemek menünüzü firmayla konuşarak şekillendirebileceğiniz gibi daha hesaplı olacağını düşünüyorsanız kendi erzağınızı kendiniz de alabiliyorsunuz. Lakin şunu belirtelim Turk Yacht aşçılarına çok güveniyor; “Anadolu’nun patlıcan kebabını da, Uzak Doğu’nun suşisini de, Akdeniz’in tüm lezzetlerini de mükemmel yaparız” diye altını çizerek belirtiyorlar.

Beş kişilik bir aile için de, 20 kişilik bir aile için de charter tekneleri olan Turk Yacht’da dilerseniz rotanızı kendiniz belirleyebilir, dilerseniz 20 yılı aşkın tecrübesi olan bu deneyimli firmanın çizdiği rotada tatilinizi planlayabilirsiniz. Normal bir gulet beş personelle hizmet verirken, lüks ve süper lüks guletlerde personel sayısı artıyor. Tüm charter teknelerinin kabinlerinde klima, duş, tuvalet gibi konfor sağlayacak detaylar mevcut.Havalimanından tekneye ulaşımınızı dilerseniz VIP araçlarla sağlayan Turk Yacht, yat kiralama firmalarında olduğu gibi bu hizmet için ekstra ücret talep ediyor. Süper lüks charter teknelerinde tüm su sporları aktiviteleri için ekipmanlar mevcut. Jet ski, kayak, ringo, kano gibi su sporlarını yapabilirsiniz ama motorlu su sporlarında kullanılan mazot için ekstra ücret talep ediyorlar. Bunun sebebini şöyle açıklıyorlar; ‘Bazı misafirlerimiz tatillerinin büyük bir kısmını motorlu su sporları yaparak geçiriyor, bu da bize öngördüğümüzün çok üstünde bir ekstra mazot maliyetine sebep oluyor”, bizce çok haklı bir sebep. Süper lüks teknelerinin dışındaki teknelerde kano, balık tutma ekipmanları, şnorkel gibi aktivite ekipmanları bulunuyor sadece.

Yat kiralama tatili tecrübesi olmayanlar için tekrar belirtelim, Turk Yacht’da da yat kiralamaları cumartesi çıkışlı, cumartesi dönüşlü olarak planlanır. Yaz sezonu içinde dört veya beş günlük mavi tur tatili planlaması yapmanız pek mümkün değildir. Yat kiralama planlamanızı ne kadar erken yaparsanız bunun sizin için avantaj olacağını belirtmiştik. Turk Yacht’da erken rezervasyonda ücretin %25’i depozito olarak peşin alınıyor, 45-50 gün öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal ederseniz depozitonuzun %100’ünü geri alma şansınız var, aksi takdirde verdiğiniz depozitonun %50’si maalesef kesiliyor.

Turk Yacht’ın haftalık tekne kiralama fiyatları hakkında fikir sahibi olmanız için ortalama bir fiyat belirtelim son olarak; en düşük haftalık standart tekne kiralama fiyatı 14 bin Euro iken, en yüksek haftalık süper lüks tekne kiralama fiyatı 175 bin Euro’ya kadar çıkıyor. Güncel fiyatları ve tekne seçenekleri için web sitesini ve aşağıda verdiğimiz iletişim numaraları vasıtasıyla iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Turk Yacht
Telefon: +90 0252 645 1131 – +90 532 391 97 53
Web: www.turkyacht.com


Yat Kiralama
Luna Yachting’in teknelerinde konfor, beş yıldızlı oteli aratmıyor.

LUNA YACHTING – GULET / MOTORYACHT CHARTER

Merkez ofisi Bodrum’da bulunan Luna Yachting, iki gulet ve iki motor yat ile charter hizmeti veriyor. 24 metre uzunluğundaki iki guletin biri 16 kişilik iken diğeri ise 8 kişilik. Her iki guletin tüm kabinlerinde duş, tuvalet ve klima bulunuyor.

19 metre uzuluğundaki motor yatları 1999 model Sunseeker Manhattan, üç kabin ve altı kişilik. 26 metre uzunluğundaki 2000 model Sanlorenzo SL 82 ise dört kabin ve on kişilik. Motor yat kiralamalarında bilmeniz gereken husus; fiyata mazot dahi değil ve kaptansız motor yat kiralama yapmıyorlar. Ama ‘ben mazotla uğraşamam’ derseniz depoyu dolu verip sizden dolu teslim alıyorlar. Size fikir vermek için söylüyoruz, motor yatlarda günlük ortalama 800 TL gibi bir mazot maliyetiniz oluyor. Ayrıca tüm teknelerde, kaptan, gemici ve aşçı olmak üzere üç kişilik bir ekip size hizmet ediyor.

Dileyen misafirlerini havalimanından anlaşmalı VIP transfer ile karşılıyorlar, tabii ki bu ekstra. Yabancı turistler veya Bodrum tatilini henüz tadamayan yerli turistler için özel ihtimam gösterip müşteri memnuniyetine de çok önem veriyorlar, bölgeyi keşfetmeleri için yakından ilgileniyorlar.

Lüks ve normal olmak üzere iki farklı yemek menüsü seçeneği bulunduran Luna Yachting, yat kiralama tatiliniz boyunca yemek menünüzü sizin tercihinize göre şekillendiriyor. Sizin tercihinize göre belirlenen menünün mutfak alışverişini dilerseniz kendiniz de yapabilirsiniz, eğer daha ekonomik olacağını düşünüyorsanız. Tüm firmalarda olduğu gibi menüde istediğiniz ekleme ve çıkarmaları yapabilirsiniz. Luna Yachting’ten rezervasyon yaparken şunu aklınızda bulundurun; yemek fiyata dahil değil.

Tüm yat firmalarında olduğu gibi Luna Yachting de mavi tur tatilinizi sizin isteğiniz doğrultusunda planlıyor. Ayrıca kendinizi bir plan içinde hissetmeyip, o an canınız hangi koya gitmek istiyorsa veya hangi koyda kalmak istiyorsanız kaptana söylemeniz yeterli.

Teknelerde bulunan aktivite ekipmanlarına değinecek olursak, tüm teknelerde kano, şnorkel ve olta malzemeleri mevcut, 26 metrelik motor yatlarında ise jet ski bulunuyor. Luna Yachting’de haftalık bir yat kiralama tatilinin fiyatı 7 bin Euro civarında, buna ekstralar dahil değil hatırlatalım. Tüm fiyatlara ve aklınızdaki diğer sorulara Luna Yachting’in web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Luna Yachting yetkililerinin yat kiralama planları yapanlara bir de tavsiyesi var; “mutlaka üç-dört ay önceden tatilinizi planlayın. Hem daha ekonomik fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsiniz hem de boş yer bulma şansınız olur.” Son olarak Luna Yachting’in sezon dışında günlük tekne turları da yaptığını söyleyelim.

Luna Yachting
Telefon:
+90 252 316 58 62
Web: www.lunayachting.com.tr


Tekne Kiralama
Aegean Yacht kişiselleştirilmiş bir tatil anlayışıyla hizmet veriyor.

AEGEAN YACHT – GULET / MOTORYACHT CHARTER

Merkez ofisi Bodrum’da bulunan Aegean Yacht, hem kendi tersanelerinde imal ettiği yatlarla, hem de bünyesinde bulundurdukları 50’yi aşkın yatla charter hizmeti veriyor. Türk sularında Bodrum’dan Antalya’ya, Yunanistan sularında ise Kiklad ve Dodecanese Adaları’na kadar olan bölgede günlük ve haftalık yat kiralama hizmeti veriyor.

Kişiselleştirilmiş bir tatil anlayışıyla hizmet veren Aegean Yacht, her bütçeye ve her isteğe karşılık verecek profesyonel bir anlayışla çalışıyor. Tüm teknelerinin kabinlerinde klima, duş, tuvalet mevcut. Misafirlerine otel konforunu aratmayacak bir şekilde çalışan Aegean Yacht’ın teknelerinde housekeeping, yeme-içme, servis gibi tüm hizmetler mürettebat tarafından sağlanıyor. Teknenin büyüklüğüne göre mürettebat sayısı değişiklik gösterebiliyor. Tüm teknelerde kaptan, aşçı, gemici, hostes gibi mürettebatlar 7/24 misafirlere hizmet veriyor.Tekne tatilinin en güzel en akılda kalıcı yanı deniz, güneş ve doğadan sonra yeme-içme. Yemek menülerini tamamen misafirlerinin tercihlerine göre oluşturuyorlar. Misafirlerine sundukları birbirinden farklı menü seçenekleri doğrultusunda tekneye kumanya alınıyor, buna içecekler de dahil. Tabii isterseniz kendi kumanyanızı kendiniz de alabiliyorsunuz. 

Yat kiralama sektöründe yılların verdiği deneyimle gezilecek koylar için size seyir rotaları öneriyorlar. Hiç tekne tatili yapmamış misafirlerine önerileri, tekneyi bir ulaşım aracı olarak görmemeleri. Tekneye bindikleri andan inene kadar tüm sürecin tatile dahil olduğunu düşünerek uzun seyirler yaparak bir noktadan bir noktaya sürekli seyahat halinde olmak yerine; denizin, güneşin, doğanın ve yemeklerin tadını çıkarmalarını özellikle tavsiye ediyorlar.

Tüm teknelerde şnorkel ve olta takımı gibi aktivite gereçleri mevcut. Talep edilmesi durumunda ise jet ski, SUP, sörf, su kayağı, kano gibi su sporları ekipmanlarının tedariğini de yapıyorlar. Mavi tur fiyatlarının sanıldığının aksine, bir otelde yapılacak tatil bütçesine denk olduğunu ve fiyatların tekne özellikleri, kabin sayısı ve büyüklüğe göre çeşitlilik gösterdiğini belirtiyorlar. Her bütçeye uygun bir tekne kiralama modeli olduğunun da altını çiziyorlar. 

Aegean Yacht 
Telefon:
+90 252 313 26 55
Web: www.aegeanyacht.com


Yazımızın sonuna gelirken umarız yat kiralama tatiline daha sıcak bakıyorsunuzdur artık. Hala aklınızda soru işaretleri varsa bu firmaları arayarak bir fikir sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz. Şundan eminiz ki, bir kere mavi tur tatili yaptıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz. Kim bilir belki de Amatör Denizcilik Belgesi alıp bir sonraki tatiliniz için kaptansız yat kiralama yapmak isteyeceksiniz. 

Tekne kiralama tatiliniz boyunca koylarımızı korumanızı ve etrafınızdaki tekneleri rahatsız etmeyecek şekilde bir tatil yapmanızı rica ediyoruz. Ayrıca mavi tur planları yapmadan önce Bodrum Hava Durumu Rehberi yazımızı okuduktan sonra yat kiralama firmalarından rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Herkes sadece temmuz ve ağustos aylarının tatil için uygun olduğunu düşünse de haziran, eylül veya ekim aylarının da tatil için uygun olabileceğini belirtelim.

Mutlaka bir kez mavi tur tatili yapmanızı şiddetle tavsiye ederken Gökova’yı veya Kekova’yı görmeden de dönmeyin diyerek yazımızı bitiriyoruz. Tadına doyum olmaz bir mavi tur tatili diliyoruz, tatil deneyimlerinizi de bu yazının altına yorum olarak bırakırsanız çok seviniriz…yat kiralama 2 Önceki Yazı
BODRUM BARLAR SOKAĞI : EN İYİ BODRUM BARLARI
yat kiralama 3 Sonraki Yazı
Bodrum Villa Kiralama: Çağdaş Villas

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!