bodrum pahalı mı 1

Bodrum Pahalı mı?

Son model bir Ferrari’yle en yakın benzin istasyonuna gidip depoyu doldurduktan sonra yola koyuluyorsunuz. O da ne! lüks otomobiliniz çok benzin yakıyor! Eğer Ferrari marka lüks bir araca biniyorsanız bunun maliyeti de çok olur elbette. Oysa gideceğiniz yere hemen hemen aynı konforla sizi götürecek bir sürü farklı otomobil var. Buna rağmen şunu demek haksızlık olmaz mı? “Ulaşım çok pahalı”…

Yukarıda yazdığımız bu örnek, ‘Bodrum pahalı mı’ sorunuza cevap olur sanırım. Bodrum’da birbirinden farklı anlayışla hizmet veren birçok otel, restoran, beach club vb… var.

Bu işletmelerin bazıları lüks bir hizmet sunarken, bazıları da lüksü ikinci plana atıp misafirlerini daha makul fiyatlarla ağırlıyor.

Her insanın bir işletmeden beklediği hizmet anlayışı farklılık gösterebilir. Kimi tatilci için otel odasından plaja inerken buggy tipi araçlar, altın varaklı odalar, plajda güneşlenirken şezlongunun bir yatak konforunda olması ya da iskeledeki cabanalar çok önemliyken, kimi tatilci için de bunlar “olmasa da olur” dediği ayrıntılardır.Ezcümle, ultra lüks bir otel restoranına veya beach club’a gidiyorsanız iki kişilik bir akşam yemeği için hesap öderken ‘bir Ferrari’yle seyahat ettiğinizi unutmayın!’. Bodrum’da her zevke, her bütçeye hitap eden birbirinden kaliteli restoran ve beach club vb… var. Ultra lüks oteli de, oda-kahvaltı pansiyonu da kendi sınıflarında diğer Avrupa ülkelerinden kat be kat daha ekonomik diyebiliriz. Gelin ‘Bodrum pahalı mı?’ sorusunun cevabına birlikte bakalım.


Bodrum Pahalı mı?
Bodrum’da her bütçeye uygun otel bulmak mümkün.

BODRUM OTEL FİYATLARI

Bodrum’un muhteşem doğası ve birbirinden güzel koyları, dünyaca ünlü ultra lüks otel zincirlerini, Bodrum’da da bir otel açmaya mecbur kıldı. Çünkü Bodrum sadece Türkiye’de değil, dünyada popüler bir tatil beldesi. 

Bu ultra lüks otellerin sunduğu imkanlar, misafirlerine ayrıcalıklı bir tatil yaşatmak için verdiği hizmetler, kimi tatilci için dudak uçuklatacak fiyatlarda. Sadece ultra lüks otellerin fiyatlarına bakarak Bodrum pahalı mı diye sormak ne derece doğru? Ama şunu bilmenizde fayda var, bu oteller her yıl yüzlerce tatilciyi ağırlıyor ve çoğu tatilci de mutlu bir şekilde ayrılıyor bu ultra lüks otellerden.

Bodrum Lüks Oteller yazımızı okuyarak bu oteller hakkında daha geniş bilgi edinebilirsiniz. Unutmadan uyaralım, her sene hemen hemen aynı fiyatlarla hizmet veren bu şık ama lüks otellerde tatil sezonunda yer bulmak imkansız gibi.

Bu ultra lüks otelleri bir kenara bırakıp Bodrum’un beş yıldızlı otelleri, butik otelleri veya pansiyonlarına bakacak olursak, hemen hemen hepsinde kaliteli bir hizmetin yanında hiçbir Avrupa ülkesinde göremeyeceğiniz bir misafirperverlikle ağırlanacağınıza biz kefiliz. Ha lâ Bodrum, Flamm Bodrum, Arion Resort, Kefi Beach Otel; kalitesi, konumu ve imkanlarıyla aklımıza ilk gelen butik oteller. Ayrıca Bodrum Butik Oteller yazımızda tavsiye ettiğimiz diğer butik otelleri de görebilirsiniz. Bodrum Rehberi sayfamızda da Bodrum’daki tüm otellere ulaşabilirsiniz.

Roma Pansiyon, Myndos Bed & Breakfast, Sade Butik Pansiyon, Oda Bodrum, Londa Oda ise Avrupa standartlarında hizmet veren pansiyonlar. Bu isimler aklımıza ilk gelenler, emin olun bu liste uzar.

Bodrum otellerinin fiyat ortalamalarına bakıp bir değerlendirme yapacak olursak, Bodrum’da tatil yapmanın Avrupa’nın diğer popüler tatil beldelerinde tatil yapmaktan çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz, hele ki yabancı turist için.

Avrupa’nın popüler tatil lokasyonlarındaki otellerin çok altındaki fiyatlara Bodrum otellerinde konaklayabileceğinizi siz de ufak bir araştırmayla görebilirsiniz. Bodrum’un ultra lüks otelleri de, butik otelleri de, pansiyonlarında da çok avantajlı fiyatlarla konaklamak mümkün. Belki eleştirilecek yanları olabilir ama Bodrum pahalı mı sorusunu genele yaymamak önemli!


Bodrum lahmacun Fiyatı
Bodrum’da lahmacunu nerede yerseniz yiyin lezzetlidir.

BODRUM’DA LAHMACUN FİYATI

‘Bodrum’da lahmacun fiyatı’ndan önce, Bodrum’da küçük bir Beach Club’ın bile lahmacunu çok lezzetli yaptığını söyleyelim. Ülkenin en usta lahmacun ustaları kaçıp Bodrum’a mı yerleşti bilmiyoruz, Bodrum’da nerede lahmacun yerseniz yiyin lezzetlidir. 

Lahmacun fiyatı konusuna gelirsek, sosyal medyada dolaşan fatura görüntüsü bir ultra lüks otele ait. Bu fiyat politikasını kesinlikle savunmuyoruz ama o faturayı sosyal medyada paylaşan arkadaşa Ferrari’ye binmemesini tavsiye ediyoruz. Bodrum pahalı mı karmaşası da sosyal medyada paylaşılan bunun gibi faturalardan doğdu.

Bodrum’da lahmacunun ortalama fiyatı 7-25 TL arasındadır, üstelik birçok yer gerçekten de çok lezzetli yapıyor. İlerleyen dönemlerde ‘Bodrum’da Lahmacun Nerede Yenir’ yazısı da sözümüz olsun…

Bodrum’a doğası için aşık olanların yanında bir de yemekleri için aşık olan büyük bir kesim var şüphesiz. Bodrum merkezde Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde, Gümüşlük’te sahilde veya Yalıkavak’ta sahilde yan yana dizilmiş balık restoranlarının hepsi de belli bir kalitelinin üzerinde hizmet veriyor. Bu restoranların fiyat ortalamaları da birbirine çok yakındır. İstisnalar olabilir, örnek vermek gerekirse; bazı balık restoranları meze başına 20 TL alırken, daha popüler bazı balık restoranları meze başına 40 TL alabiliyor. 

Diğer lokasyonlarda da çok kaliteli restoranlar bulunuyor. Örneğin “Havan’dan Bodrum”’da özenle hazırlanmış Türk yemekleri yiyebilirsiniz ya da Avlu Bistro’da romantik bir akşam yemeği. Sünger Pizza’da çökertme kebabını veya Arka Pizzeria’da pizzanın en hasını yeme şansınız var, inanın hiç abartmıyoruz. Mezelerine, otlarına, dillere destan kahvaltısına hiç girmiyoruz bile, onlar farklı bir yazı konusu. Laf açılmışken Bodrum’da Ne Yenir? yazımızı okumadıysanız mutlaka okumalısınız.

Bodrum’daki bu restoranlarda iki kişilik bir yemeğin ortalama fiyatı ise 200-700 TL arasındadır. Bu fiyatlara balık, mezeler ve içki de dahil. İçki fiyatlarını düşünürsek bizce bu fiyat ortalamaları makul düzeyde. Kimi restoranlarda bu fiyatlar ufak farklılıklar gösterse de lezzet hep en üst düzeydedir.


Bodrum Pahalı mı?
Bodrum’da Beach Club keyfini mutlaka deneyimlemelisiniz.

BODRUM BEACH CLUB GİRİŞ FİYATLARI

Bodrum Beach Clublarının verdikleri hizmete göre fiyatları değişebiliyor. Ama çoğu Beach Club’ta harcama limiti koyuyorlar, yani Beach Club’ta güneşlenirken yediğiniz, içtiğinizin belli bir fiyatın üzerinde olması lazım. 

Peki nedir bu fiyatlar? Ortalama harcama limiti 50-250 TL arasında değişiyor. Tabii bu fiyatların çok üstünde lüks Beach Clublar da var; Buddha Bar & Beach Club gibi. Buddha Bar&Beach Club 2019 giriş ücreti 450 TL’ydi. Güneşlenirken bir şeyler yiyip, içtiğinizi düşünürsek fiyatların çok da pahalı olmadığını düşünüyoruz.Size tavsiyemiz mutlaka Bodrum’da Beach Club deneyimi yaşayın. Çoğu Beach Club’da keyifli bir ortamda güneşleneceğiniz gibi lezzetli atıştırmalıklar da yiyebilirsiniz. Hepsi birbiriyle yarışacak düzeyde kaliteli hizmet veriyor, bundan hiç şüpheniz olmasın. Bodrum Rehberi sayfamızdan Beach Club kategorisine giderek hemen kendinize bir yer seçin. Bizce Bodrum pahalı mı tartışması Beach Clublar’da da gereksizdir.


Bodrum Pahalı mı?
Bodrum gece hayatı sandığınız kadar pahalı değil.

BODRUM GECE HAYATI

Bodrum gece hayatı Bodrum’un doğası kadar meşhurdur desek yanlış olmaz. Bodrum barlarında içki fiyatları hemen hemen aynıdır, bira fiyatları ortalama 25-40 TL arası iken viski fiyatları 60-100 TL arasında değişkenlik gösterir. Tabii bu değişkenliğin en büyük sebebi içtiğiniz içkinin markasıdır.

Birbirinden farklı konseptlerle hizmet veren bu barlarda alanında uzman barmenler/barmaidlerin hizmet verdiğini de söyleyelim. Leziz kokteyller sunan barlardan tutun da, her türlü müziğe ev sahipliği yapan Bodrum barlarında eğlence sabahlara kadar sürer.

Bodrum Barlar Sokağı ve Gümbet Barlar Sokağı, birbirinden çok farklı iki konseptle eğlence mekanlarına ev sahipliği yapar. Gümbet Barlar Sokağı daha çok gece kulubü tarzı eğlenceden hoşlananların tercih ettiği bir lokasyon iken, Bodrum Barlar Sokağı ise rock, Türkçe pop, jazz vb. gibi her türlü müziğe ev sahipliği yapan barlardan oluşur, her iki lokasyonda da canlı müzik her daim olur. En iyi Bodrum Barlar’ı yazımızı okuyarak kendinize bir bar seçin.

Bodrum barlarındaki fiyatlar arasında otellerdeki gibi büyük bir uçurum yok diyebiliriz. Bu mekanlarda popüler sanatçıların konseri olduğunda işletmeler ekstra ücret talep edebiliyor, bunun dışında işletmelerin aralarındaki fiyat farklılıkları birbirine çok yakındır. Bodrum gece hayatında da Bodrum pahalı mı sorusunu çöpe atabiliriz.


BODRUM ULAŞIM FİYATLARI

Bodrum’da ulaşım çok ucuz diyebiliriz, Bodrum’un çok iyi işleyen bir şehir içi ulaşımı ağı bulunur ve bu şehir içi ulaşımı sırtlayan minibüslerde fiyat ortalaması çok makul düzeydedir. Taksi ve VIP Transfer’de ise iki ulaşım seçeneği arasındaki fark yok denecek kadar azdır. Eğer kalabalık bir grupsanız bazen VIP Transfer daha mantıklı bile olabilir.

Havaalanı – Bodrum Merkez arası ulaşımı sağlayan bir diğer seçenek olan MUTTAŞ otobüslerinin 2020 kişi başı ücreti 23 TL’dir. Bodrum Ulaşım Rehberi yazımızda ulaşımla ilgili daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Araç Kiralama konusuna da kısaca değinirsek yerel firmaları tercih ettiğinizde çok avantajlı fiyatlara araç kiralama yapabileceğinizi göreceksiniz.


Turgutreis
Bodrum’da tatil Avrupa ülkelerine göre çok ucuz diyebiliriz.

BODRUM PAHALI MI?

Bodrum’da her bütçeye uygun tatil planlaması yapabileceğiniz gibi, verilen hizmet de belli bir kalitenin üstündedir. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Bodrum’da her bütçeye uygun tatil yapmak mümkündür. Hele ki Avrupa’nın tatil beldeleriyle kıyaslayacak olursak Bodrum’da tatil gerçekten çok ucuzdur, Bodrum pahalı mı sorusu gereksiz bir tartışmadır.

25 TL’ye Bodrum’un en lezzetli dönerini yiyebileceğiniz gibi ultra lüks bir otelin restoranında 150 TL’ye lahmacun da yiyebilirsiniz. Geceliği 5 bin TL’ye ultra lüks bir otelde konaklayabileceğiniz gibi, uygun fiyata güzel bir butik otelde de konaklayabilirsiniz. Sosyal medyada paylaşılan bir faturadan çıkan tartışmanın, gereksiz olduğu kadar Bodrum’a ve Bodrum’daki işletmelere zarar verdiğini unutmayın. Her sene aynı fiyat politikasıyla hizmet veren bu ultra lüks otellerde yaz sezonunda yer bulmanın zor olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Bu ultra lüks otellerde bir gün dahi konaklayıp, “Tatilde X oteldeydim” deyip, selfie çekip sosyal medyadan paylaşmak kimi insan için çok önemli olabiliyor. Bu kesim, butik otele bile burun kıvırıyor.

Oysa Avrupa’nın önde gelen tatil dergilerinin bile övgüyle bahsettiği bu butik otellerimiz, kimi mütevazi sanatçımızın tatil için her sene tercih ettiği oteller.

Yazımızın sonuna gelirken şunu tekrar belirtelim ‘Bodrum pahalı mı’ tartışmasına sebep olan lüks otelin fiyat politikasını savunmuyoruz. Kimi bütçe için gerçekten de çok fazla ama bütçenize göre birbirinden güzel Bodrum oteli olduğunu tekrar hatırlatalım. 

Bize müsaade, kapıdaki Ford Focus otomobilimize atlayıp yola düşme vakti! Bodrum’un güneşinin, denizinin ve o lezzetli yemeklerinin keyfini doya doya çıkartacağınız bir tatil geçirmenizi diliyoruz…bodrum pahalı mı 2 Önceki Yazı
Bodrum Villa Kiralama: Çağdaş Villas
bodrum pahalı mı 3 Sonraki Yazı
En Güzel Bodrum Hediyesi için 11 Adres

Yorum Ekle

E-posta adresinizi kimseyle paylaşmayacağız!