NefesZen – Ayşe Tütüncü & Sinan Altıparmak Duo

26/06/2022 21:00
  • 112 - Görüntüleme

AÇIKLAMA

 

BİLET SATIN AL

— biletinial.com aracılığıyla —

 

-26 Haziran 2022, Pazar  21:00

NefesZen | Pınar Gürer, Burcu Hatipoğlu, Gaia Rahşan, Bilgin Canaz

-26 Haziran 2022, Pazar 22:30

Ayşe Tütüncü & Sinan Altıparmak Duo

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

NefesZen | Pınar Gürer, Burcu Hatipoğlu, Gaia Rahşan, Bilgin Canaz

Uluslararası ney sanatçısı Bilgin Canaz’ın ney performansı, sunucu ve eğitmen Pınar Gürer’in Mevlana Celaleddin Rumi’nin eseri Mesnevi’den seslendirdikleri ile Nefes ve Yaşam Akademisi nefes eğitmenleri Burcu Hatipoğlu ve Gaia Rahşan’ın rehberlik ettiği nefes ve meditasyon ritüeli festival sahnesine konuk olan özel bir proje. Dibeklihan Kültür ve Sanat köyünde sanatseverler ile buluşacak…

Ayşe Tütüncü & Sinan Altıparmak Duo

Ayşe Tütüncü p 

Sinan Altıparmak egtr

Piyano ve gitar!

İkisi de hem melodi, hem akor çalan, hem de ritmik eşlik yapan iki saz  işlevlerini aralarında değişerek paylaşırlar. Ağırlıkla Ayşe Tütüncü’nün Girit’e Mektup, Bir Şeyin Hikayesi, Çukulata Renkli Şarkı gibi PANAYIR albümünde yer alan, ya da Tango Blues, Böyle Oldu gibi daha yeni dönem bestelerine ve aynı zamanda da Sinan Altıparmak’ın Ciddi Olamazsın parçasına yer veren ikili, MichelPetrucciani ve Marcel Khalife’den de birer parça yorumlayacak.

Detaylı Bilgi İçin: https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali

Sunday, June 26, 2022 21:00

Dibeklihan Culture and Art Village

NefesZen | Pınar Gürer, Burcu Hatipoğlu, Gaia Rahşan, Bilgin Canaz

Ney performance by International ney player Bilgin Canaz,  readings from Mevlana Celaleddin Rumi’s work Mesnevi by presenter and instructor Pınar Gürer , breathing and meditation ritual guided by Nefes ve Yaşam Akademisi breathwork instrructors Burcu Hatipoğlu and Gaia Rahşan… A very special project meets the audience on the festival stage.

26 June 2022, Sunday 22:30

Dibeklihan Culture and Art Village

Ayşe Tütüncü & Sinan Altıparmak Duo

Ayşe Tütüncü p

Sinan Altıparmak egtr    

Piano and guitar! These two instruments, which both play melody, chord and rhythmic accompaniment, share these functions by alternating between them. Mainly featuring Ayşe Tütüncü’s new era compositions such as Girit’e Mektup, Bir Şeyin Hikayesi, Çukulata Renkli Şarkı, which are included in the PANAYIR album, or Tango Blues, Böyle Oldu, as well as Sinan Altıparmak’s song “Ciddi Olamazsın”. The duo will also perform a piece from Michel Petruccian and Marcel Khalife.

For more information: https://www.cazdernegi.org/festivals/bodrumcazfestivali